top of page
חיפוש

האם יש ביקנעם גן שבו כל ילד הוא יהלום?

הכתבה על גני חב"ד יקנעם שהתפרסמה בעיתון 'זה מה יש' בסוף השבוע:


האם יש ביקנעם גן שבו כל ילד הוא יהלום? מסתבר שיש!

מה מביא אשת פרסום שאינה מגדירה את עצמה כדתיה, מנהל קו יצור ב'אסם' מסורתי ומנהלת בי"ס לאומניות לשלוח את ילדיהם לגן חב"ד? יצאנו לבדוק..


שעת בוקר מנומנמת, השמש עוד רגע תפציע מעבר להרים המזרחיים של יקנעם וברח' הצאלים 53 החניה מתמלאת ברכבים בהם הורים וילדים שבאו מקרוב וגם מרחוק לגן המפורסם והוותיק של חב"ד.


בזה אחר זה, תיקי האוכל נתלים על מתקן התליה בפתח הגן ועד מהרה נשמעים קולות צהלה של הילדים שמתקבלים בברכה ובחום בלתי רגילים על ידי הגננת וצוות הגן.


אני מצליח ללכוד את הרגע הזה בו האבא או האמא נפרדים מהילד כבר בשעה מוקדמת זו של הבוקר (הגן בשונה מגנים אחרים נפתח כבר ב7:00!).

הילד מקבל חיבוק, מחייך ורץ פנימה בשמחה והחיוך מדביק גם את ההורים שניתן להבחין על פניהם שהם מרוצים מכך שהילד נמצא בידיים טובות. בידי גננות שמרגישות שהן בשליחות חינוכית, ממש כך.


בחב"ד על פי הדרכתו של הרבי מליובאוויטש, החינוך מתחיל כבר מגיל רך מאוד, שהרי הילד בחושיו החדים מבחין בכל ניואנס בסביבתו הקרובה והרחוקה, בבית ובגן. כך שכבר בגילאי הגן, האופי והמידות של הילד מתעצבות וגדלות לפי הדרך והחינוך שמתווים לו.

צוות הגן שאמון על משנתו של הרבי, רואה בכל ילד סטודנט צעיר שעושה את צעדיו הראשונים בעולם הלמידה, בתרגול מידות טובות ודרך ארץ המאפיינים כל כך את האווירה בגן. ובהתאם לכך, התכנים בגן הינם שילוב מנצח של הקניית ערכי המסורת ומיומנויות למידה והכל בדרך מאירת פנים ושמחה כמיטב המסורת של חב"ד.

תחושת הסיפוק של צוות הגן בעבודה המסורה והאחראית עליה הן הופקדו, יוצרת אווירה של שלווה ורוגע שמקרינים גם על הילדים ששמחים מאוד להגיע בכל יום לגן ולבלות שם את שנותיהם היפות.


כך שכשאני מעיר את ביתי בבוקר, אני לא צריך להבטיח לה הבטחות מרחיקות לכת כדי שתקום בזריזות (כוס שוקו מפנק ושוקולד שווה..). די בצמד המילים 'בוקר טוב, הולכים לגן' והיא קמה ומתלבשת בשמחה!


רצינו לשמוע גם את תחושות ההורים שמלווים יום יום את ילדיהם לגן ולשם כך פנינו לגב' אלונה לוין שהינה בעלת משרד פרסום ביקנעם ואמא של עידו: "אני מרגישה ביטחון כשאני שולחת את עידו לגן, האווירה בגן היא נורא עדינה ושלווה. אני רואה את היחס של הגננות, הכל ברוגע ובנחת הן ממש כמו בן משפחה שאיכפת לו מהילד וכל אחד מקבל יחס מועדף. ניכר עליהן שנות הוותק והנסיון שהן מביאות איתן לגן".


גם יעקב גולני שבמקצועו הינו מנהל קו יצור ב'אסם' ובעיקר אבא של מאור אומר לנו רגע לפני שהוא נכנס לרכב לכיוון המפעל: "יש כאן צוות נפלא עם הרבה נתינה ואהבה. אני יודע שכאן הוא מקבל את היחס הכי טוב שיש, הכי מסור שיש וכמובן את הערכים שאנחנו הכי רוצים שיביא הביתה".


גב' אלישבע בוחבוט שגם היא ממהרת לבית הספר לאומנויות אותו היא מנהלת מבקשת להדגיש שבגן חב"ד מקבלים את כולם במאור פנים ובפתיחות "אני יודעת שמחכות לביתי תמר, גננות מסורות ומקצועיות, שיודעות להתייחס לכל ילד וילדה ולתת את מלא תשומת הלב".

הגננות זלדי שטיינר ודבורי ליפש פורשות לנו את משנתן החינוכית בעיניים בורקות ואומרות לנו: אנחנו מרגישות שליחות, איכפת לנו מכל ילד שיצליח, שילמד, שיתקדם. בגננו שהינו גן עירוני ובפיקוח משרד החינוך, אנחנו שמים דגש מיוחד על ערכים ומשלבים כמובן את הצד הלימודי והחינוכי כמו לימוד אותיות והקניית כלים והרגלי למידה שיכינו את הילד בצורה המקצועית והטובה ביותר לקראת כניסתו לכיתה א'.את הרב נעם דקל שליח הרבי ומנהל בית חב"ד יקנעם כבר יותר מ30 שנה פגשנו עושה את דרכו במורד הגן לצד גינת הירק אותה מטפחים הילדים.


הרב נעם, מה מעשיך בגן בשעת בוקר מוקדמת זו?

גני חב"ד הם הבייבי שלי ולכן לפני כל תאריך חשוב בלוח השנה היהודי, אני מוצא את הזמן לבוא לגן ולספר לילדים על המנהגים היפים של חגי ישראל ועל הערכים והדרך ארץ שאנו לומדים מהתורה הקדושה.

הרבי מליובאוויטש חינך והדריך אותנו שכל יהודי הוא יהלום יקר ובשבילי כל ילד בגן חב"ד הוא יהלום יקר!.


תודה לך הרב נעם, אז תכלס, איך נרשמים?

ניתן ליצור קשר בטלפון של הבית חב"ד 04-989-0398 בשעות 9:00-13:00

או באתרנו :www.chabadyokneam.org

להרשמה חפשו בגוגל: רישום גנים יקנעם51 צפיות0 תגובות

Kommentarer


bottom of page